КИЇВЩИНА
Причини відвідати Київщину
1. Побувати в столиці давньоєвропейської держави.
Київ був столицею та культурним осередком однієї з найбільших та найрозвинутіших держав східної та північної Європи ще задовго до розквіту сучасних європейських країн.
2. Побачити першу українську пам’ятку, що була внесена до списку Світової спадщини ЮНЕСКО
У 1990 році один з найбільших християнських центрів нашої країни – Києво-Печерська лавра та найдавніший кам’яний храм у Києві – Софійський собор, першими серед пам’яток України увійшли до переліку
об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО.
3. Побувати у місці відкриття трипільскої культури
Знаменита трипільська археологічна культура отримала свою назву на честь села Трипілля на Київщині. Ця землеробська культура розквітла понад 7 тисяч років тому і досягла неймовірних, як на той час, технологічних висот.
4. Сховатись від міської метушні у єдиному в Європі національному природному парку, що розташований на території мегаполісу
Незважаючи на сусідство з висотними будівлями та магістралями великого міста Києва, 11 тисяч гектарів лісових угідь Національного природного парку «Голосіївський» і досі зберігають первозданність своєї природи.
5. Відвідати два з трьох найбільших музеїв під відкритим небом в Україні.
Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини, що в Переяславі та Національний музей народної архітектури та побуту України в Києві є двома найбільшими музеями просто неба в Україні, що зберігають та знайомлять народною культурою, архітектурою та творчістю, звичаями та обрядами українців.
6. Перевести подих на Київському морі
Величезне водосховище з казковими краєвидами створює умови для найрізноманітнішого відпочинку. Зовсім неподалік від Києва можна поніжитися під сонечком на чистих пляжах.
Переяслав
Заснований в 907 році, Переяслав – це місто, що гордо носить звання одного з найстаріших в Україні. Та не кожен знає, що сьогодні це ще й «музейна мекка» нашої країни. Тут кожен може влаштувати для себе справжній культурний марафон по цілих 30-ти музеях, адже Переяслав є ще й головним рекордсменом за концентрацією музеїв на душу населення серед міст в нашій країні.
Саме в Переяславі є найперший в Україні музей просто неба – Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини, що переносить в минуле та дозволяє відчути дух життя наших предків.
Цікаво, що в цьому місті також жили й творили багато видатних діячів української культури. Чи знали ви, до прикладу, що Шевченко саме тут написав свій славнозвісний «Заповіт», поеми «Кавказ» і «Наймичка»? У музеях Переяслава сьогодні можна стати ближчим і до сторінок життя видатних українців, що творили нашу культуру.
Та музеї не лише бережуть, а й допомагають відновити наше надбання. Сьогодні в Переяславі діє також Музей кобзарства – символу української нескореності та унікального мистецтва, що нищилось та заборонялось, однак вистояло. Кожен народ має свої вічні цінності. Для нас, українців, кобзарство є однією із них.
Трипілля
Невеличке, однак відоме на весь світ село розташовується зовсім неподалік від столиці.
Саме тут, у Трипіллі, в 1896 році археолог Вікентій Хвойка здійснив відкриття, що стало справжньою світовою сенсацією. На Київщині знайшлися сліди однієї із найдревніших та найрозвиненіших цивілізацій світу, таємниці якої досі цікавлять науковців із різних країн.
Завітавши до Трипілля, варто знати: представники знайденої тут культури ходили цією землею, вирощували хліб, ліпили унікальний посуд, плавили метал та вели свій складний побут ще задовго до того, як з’явились навіть найперші піраміди в Єгипті.
Сьогодні в селі є Обласний археологічний музей, що присвячений унікальній культурі перших у світі землеробів.
Яготин
Чи хотіли б ви поринути у чарівний світ творчості однієї із найвидатніших художниць України – Катерини Білокур, побачивши наживо захоплюючі квіткові сюжети, що наче оживають на полотнах? Якщо так, то запрошуємо вас до міста Яготин, де в міській картинній галереї зберігається один із найбільших скарбів українського мистецтва – найповніше зібрання творів всесвітньо визнаної художниці з Київщини.
Катерина Білокур пройшла нелегкий шлях до визнання. Значну частину свого життя вона не мала можливості розвивати свій талант, а її бажання творити прекрасне нерідко викликало обурення близьких та однолітків, нерозуміння та цькування. Однак щасливий випадок змінив її долю. Її унікальний стиль зачарував людей, а знаменитий Пабло Пікассо щиро захоплювався українкою, про неї знав увесь мистецький світ.
Високі ідеї краси, добра і чистоти – ось що таке квіти Катерини Білокур, які чекають на вас у Яготині.
Витачів
«Місце сили» – так іще називають невеличке мальовниче село Витачів.
Високі дніпровські кручі, на яких розташоване село, завжди були овіяні багатьма легендами та встигли стати справжньою візитівкою Витачева. За повір’ями, саме тут древні слов’яни запалювали свої священні вогнища. А на одній з найвищих точок – Княжому шпилі – давньоруські князі влаштовували літописні з’їзди: зазначають, що в цьому місці 1100 року відбувся Витичівський снем, під час якого між Святополком Ізяславичем, Володимиром Мономахом, Давидом і Олегом Святославичами було укладено мир.
Сьогодні ж, багато століть потому, Княжий шпиль став осередком нових чудес. Тут стоїть дерев’яний вітряк, каплиця, зведена за ескізом Тараса Шевченка та крафтова пекарня, де можна спробувати справжній традиційний хліб, водночас насолоджуючись захоплюючими подих краєвидами, що розгортаються з вершини високого берега Дніпра.
Богуслав
Київщина – це регіон, відомий як історичний осередок українського килимарства.
Чи знали ви, що протягом століть Богуслав вважався центром ткацтва, вишивки та особливо славився своїм килимарством? Богуславські килими – унікальні серед усіх інших українських виробів. Кожен візерунок на них має глибоке значення: символи землеробства, що втілюють працьовитість і родючість; квіти і сонце, що дарують тепло і радість; різнотрав'я, що нагадує про багатство природи; зернята й соняшники, які несуть в собі життя і надію.
Сьогодні, як і сотні років тому, місцеві майстри в Богуславі продовжують творити дива на своїх верстатах. Використовуючи традиційні мотиви Наддніпрянщини, вони продовжують відроджувати ремесло та виготовляти унікальні килими, наповнюючи кожен виріб особливими сенсами. Тож коли ви доторкаєтеся до богуславського килима, пам’ятайте: ви тримаєте в руках не просто річ, а частинку великого спадку, створену з любов'ю і повагою до наших предків.
Обухів
Вишитий рушник є більш, ніж просто предметом побуту для українців. Це глибокий символ, що відображає багатство нашої культури, традиції, вірування та цінності. Та чи знали ви про те, що в місті Обухів, що на Київщині, здавна зародилася своя унікальна традиція виготовлення «шитих» рушників?
Обухівські рушники мають власну історію: ще з давніх часів вони використовувалися українцями у весільному обряді, прикрашали оселі та вивішувались на покуті, а вишивались вироби в свою чергу не лише жіночими руками, але й чоловіками. Ніби намальовані, на рушниках відображаються прадавні магічні знаки, образи «дерева життя», символіка червоного кольору.
Подейкують, що навіть «Пісня про рушник» поета Андрія Малишка, уродженця міста, була навіяна під впливом краси та унікальності саме обухівського рушника.
Біла Церква
Біла Церква – це місто, що дихає історією.
Роль Білої Церкви в історії нашої держави дуже важко переоцінити: від моменту заснування Ярославом Мудрим, місто стало свідком багатьох важливих подій. Біла Церква досі пам’ятає Северина Наливайка та Семена Палія, Богдана Хмельницького й Івана Мазепу.
Кожна вулиця та будинок тут береже спогади про минуле і прошепоче вам свої таємниці, якщо уважно прислухатись. Пройдіться до Замкової гори, щоб побачити історичне серце міста, де колись стояла заснована Ярославом Мудрим фортеця, та огляньте Свято-Георгіївський храм, що так нагадує білокам’яний собор, який дав ім’я цьому місту.
Прогуляйтеся по одному з наймальовничіших парків Київщини – «Олександрії» та підніміться на її найвищу точку – Палієву гору, де мовчазні залишки козацьких укріплень досі стоять на сторожі, нагадуючи про славетне минуле цих земель.
Дозвольте місту відкрити вам свої давні таємниці.
Чорнобиль
Чорнобиль, незважаючи на свою трагічну історію, впродовж останніх десятиліть став однією із найунікальніших туристичних локацій у світі.
Місто Прип'ять, яке було евакуйовано після аварії на Чорнобильській АЕС, сьогодні залишається замороженим у часі. Покинуті будівлі, школи, дитячі садки, парк атракціонів, басейн та інші об'єкти стоять мовчазними свідками того, яким було життя містян до 26 квітня 1986 року.
Окрім того, зона відчуження стала своєрідним заповідником для дикої природи. За десятиліття відсутності людського втручання тут розвинулася власна унікальна екосистема, що взяла повний контроль над колись багатолюдним містечком.
Сьогодні Чорнобиль – це місце, де тиша говорить голосніше за будь-які слова, та де кожен може усвідомити масштаб трагедії, щоб віддати шану тим, хто безстрашно боровся з її наслідками.
ДЕ ЖИТИ?*
ТРУБА
ГІТАРА
jjjjj
ДЕ ЇСТИ?*
ТРУБА
ГІТАРА
БАРАБАН
ГІДИ*
ТРУБА
ГІТАРА
БАРАБАН
ЩО ВІДВІДАТИ?*
ТРУБА
ГІТАРА
БАРАБАН